King of daylight / Rodinný Dům

EKIN

Karolína Nováčková

Název projektu

EKIN

Vedoucí projektu

Ing. arch. Eva Bartošová

Název školy

Střední škola stavební Třebíč

Rok

2021

Popis projektu

HLAVNÍ MYŠLENKA
Moje myšlenka byla navrhnout dům pro osobu, která pracuje z domova, ráda sportuje a v budoucnu plánuje rodinu. Dům jsem chtěla tedy navrhnou prostorný, ale zároveň útulný. Cílem byla i jednoduchost kombinací materiálů a barev s vysokým prosvětlením místností.

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ
Objekt určen pro rovinný terén. Fasáda domu je bílá a místy obložena cihelným obkladem šedé barvy. Dům má dvě NP a zahradu. Vhodný pro jedince, ale i rodinu.
1.NP je tvořeno dvoumístnou garáží. Hlavním vchodem, nacházející se vlevo od garáže, se dostaneme do předsíně a následně do chodby. Chodba propojuje kancelář, garáž a WC. Tento prostor je určený hlavně pro klienty. Na konci chodby se dostaneme do kuchyně propojené s jídelnou a obývacím pokojem, kde se nachází schodiště do druhého patra. Schodiště je prosvětleno třemi světlíky Velux.
2.NP je spíše odpočinkové až na výjimku posilovny, nacházející se vlevo od schodiště. Na posilovnu navazuje koupelna spojena s WC, úklidová místnost, za ní šatna s dětským pokojem. Dalšími místnostmi jsou šatna a ložnice. Na chodbě se nachází zimní zahrada, ze které se dostaneme na terasu domu.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu