King of daylight / Rodinný Dům - 1. místo

RD GRUNT

Ondřej Adamec

Název projektu

RD GRUNT

Vedoucí projektu

Ing. Miroslav Maňas

Název školy

Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí

Rok

2021

Popis projektu

Hlavní myšlenka:
Cílem projektu bylo vytvořit návrh RD ,který bude zapadat do prostředí typické české vsi, reaguje na okolní zástavbu a svými prvky symbolizuje vzhled klasického venkovského "gruntu". Zároveň se ale snaží být moderní a evokovat propojení s přírodou a to i za pomocí výrobků VELUX.

Architektonické a technické řešení
Dům se skládá ze dvou objektů se sedlovou střechou, které rozdělují objekt na soukromou a obytnou část a jsou propojeny traktem se zelenou střechou a dominujícím stromem uprostřed. Dům je navržen v systému Porotherm a významnou roli zde hrají střešní okna, světlovody a světlíky VELUX. Objekt je částečně podsklepen.
V 1.PP se nachází technická místnost a také klenbový vinný sklep, osvětlený pomocí světlovodů VELUX. V obytné části domu se nachází obývací pokoj s jídelnou, kuchyňským koutem a galerií, umístěnou v patře nad kuchyní. Soukromou část pak můžeme rozdělit na dolní patro rodičů s ložnicí, pracovnou a koupelnou a horní dětskou část se dvěma dětskými pokoji a koupelnou. Celý dům pak propojuje velkorysé atrium, přístupné z mnoha místností. Parkováni pro dva automobily je umístěno v přístřešku mimo objekt.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu