King of daylight / Rodinný Dům

RD - Sunlight

Aneta Reichelová

Název projektu

RD - Sunlight

Vedoucí projektu

Ing. Arch. Tomáš Fischer

Název školy

SPŠ Stavební Opava

Rok

2020/2021

Popis projektu

HLAVNÍ MYŠLENKA Mým záměrem bylo navrhnout přízemní rodinný dům, ve kterém bude v obytných prostorách po celý den dostatek přirozeného slunečního světla. Objekt je navržen tak, aby nenásilně zapadl do okolního prostředí a zároveň působil moderně a současně.
DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ Dispozice objektu je založena na přehlednosti a přehledné vnitřní komunikaci. Kromě nezbytného příslušenství, orientovaného na sever, jsou všechny obytné místnosti – ložnice, dětské pokoje i hlavní obytný prostor – orientovány jižně a jihozápadně, kde také dům obklopuje velká terasa. Na terasu je francouzskými okny přístup ze všech obytných místností – tím dosahuji maximálního propojení se zahradou. Střecha směrem do zahrady mírně přesahuje, aby v letních dnech nedocházelo k přehřívání interiéru.
MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ A ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ Obě funkční zóny – zázemí a obytná část – jsou od sebe výškově i materiálové odděleny. Vyšší – obytná část – je zastřešena pultovou střecho a obložena dřevem, nižší část zázemí má střechu plochou a je z pohledového betonu.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu