King of daylight / Rodinný Dům

RD U lesa

Vojtěch Šindler

Název projektu

RD U lesa

Vedoucí projektu

Ing. Miroslav Maňas

Název školy

SPŠ Stavební Valašské Meziříčí

Rok

2021

Popis projektu

Dům je tvořen dvěma částmi – dvojpodlažní se sedlovou střechou a přízemní s plochou zelenou střechou. Obě části spolu tvoří jednu hmotu. Druhé podlaží je půdorysně o něco delší než přízemí „první části“ domu a tvoří tak nad vchodem přístřeší, které díky protažení jedné zdi nenarušuje hmotu objektu a zároveň vytváří závětří.
Přízemí je, podobně jako celý dům, rozděleno na dvě části, do obou se dostaneme ze vstupního prostoru. V první části se nacházejí dvě obytné místnosti – pokoje, a vstup do skladu s dílnou, kam se dá také vejít přímo z exteriéru. Druhou část tvoří hala se schodištěm, která je z velké části otevřená až do druhého podlaží, z ní je možno pokračovat do technické místnosti nebo do obývacího prostoru s kuchyňským koutem, odkud je francouzskými okny vstup na terasu.
V druhém podlaží se nachází chodba přes celou šířku domu, která je z obou stran prosvětlená střešními okny, dvě obytné místnosti – pokoj a ložnice, pracovna a koupelna.
Jako krytina na sedlovou střechu s 45° sklonem je použit falcovaný plech, plochá střecha je zatravněná. Fasáda je bílá, zpestřená obložením z falcovaného plechu mezi některými okny.
Dům je situován na okraji lesa, přístup k němu je zajištěn štěrkovou cestou, která přichází od asfaltové komunikace. Okolí dotváří zahrada s bazénem a ovocnými stromy, která není oplocená a navazuje tak na okolní krajinu.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu