King of daylight / Freestyle - 3. místo

Multifunkční dům Humpolec

Bára Zachariášová

Název projektu

Multifunkční dům Humpolec

Vedoucí projektu

Ing. arch. Vít Wasserbauer

Název školy

SPŠS akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod

Rok

2020/2021

Popis projektu

Navrhovaný projekt multifunkčního domu Humpolec se nachází v poklidné části v blízkosti centra města Humpolec v okolní zástavbě novými rodinnými domy.
Z hlediska své multifunkčnosti je rozdělen do několika částí – najdeme tu dvě budovy pro bydlení disponující pěti bytovými jednotkami, kancelář a také budovu mateřského centra a kavárny nacházející se nad ním. Objekt je na pozemku umístěn v severní části, čímž se spolu s veškerým děním, které kolem něj v popředí vzniká, ať již jsou přístupové cesty pro pěší, zóna pro rezidenty v západní části nebo část spadající mateřskému centru v části východní, otevírá části jižní.
Fasáda se z největší části skládá z pohledového betonu a to na obou budovách pro bydlení, je tu také velké využití prosklených ploch, kde můj záměr byl objekt více otevřít a interiér spojit s okolím. Na budově mateřského centra a kavárny ležící nad ním, je použita venkovní omítka bílé barvy. Celý objekt je také plný zeleně a to na přilehlých balkoncích a zelených střechách. Ozvláštnění najdeme v dřevěném obložení jižní strany a v měděných doplňcích.
Interiéry jsou navržené ve světlých, tak i tmavších teplých barvách v kombinaci s velkým množstvím dřevěných doplňků.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu