King of daylight / Rodinný Dům

VILA BRANÍK

Ivo Jeřábek

Název projektu

VILA BRANÍK

Spoluautor projektu

Vedoucí projektu

Ing. Jana Leischnerová

Název školy

Střední průmyslová škola stavební Brno

Rok

2021

Popis projektu

Hlavní myšlenkou bylo navržení moderní prostorné vily ve svažitém terénu, ve které by velkoformátová posuvná okna zajišťovala jak výhled do údolí, tak dostatečný přísun slunečního světla a svými prostory byla vhodná pro pořádání oslav a různých sešlostí.
Hlavní vstup vede ze severní strany do horního podlaží, které je rozdělené na dvě části. V levé části se nachází garáž pro dvě větší auta, obývací pokoj s lodžií a vinotékou je napojený na kuchyni s jídelnou a malou kuchyňkou s prostorem na uskladnění potravin. Pravá část je naopak brána jako odpočinková. Chodba, do které je sluneční světlo přiváděno otvíravými světlíky, spojuje manželskou ložnici s vlastní šatnou, dětský pokoj, WC, koupelnu a pracovnu s výhledem.
Spodní část domu, s přímým vstupem na zahradu, je zařízena pro volnočasové aktivity a relaxaci. Místnosti, které se nacházejí zcela pod zemí, jsou navrženy tak, aby nepotřebovaly osvětlení. Je zde společenská místnost pro večerní posezení, posilovna, WC, koupelna, pokoj pro hosty, technická místnost a domácí kino.
Prostorná zahrada s bazénem může kromě dechberoucího výhledu nabídnout také soukromí v nejspodnější části pozemku.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu