King of daylight / Rodinný Dům

Rodinný dům SYLBO

Karolína Staňková

Název projektu

Rodinný dům SYLBO

Vedoucí projektu

Ing. arch. František Kabelka

Název školy

Střední průmyslová škola stavební Brno, příspěvková organizace

Rok

2021

Popis projektu

Dům je situován na rovinatém terénu v blízkosti opuštěného pískovcového lomu. Materiálové složení objektu bylo omezeno na dřevo, sklo a beton. Jejich kombinace vytváří jednoduchý a kontrastní design. Dřevěný obklad na fasádě a vegetační střecha má za cíl dokonalé splynutí s okolní krajinou. Prioritou bylo vytvořit příjemné a osvětlené místo s výhledem do přírody. Pro optimální osvětlení místností v domě je využito světlíků a světlovodů Velux.
Objekt je určen pro 4-členou rodinu. Disponuje krytým stáním pro auto, překrásnou vzrostlou zahradou, venkovním bazénem a obrovskou terasou. Velký důraz je kladen na funkčnost i praktičnost bydlení. V celém domě je podlahové vytápění, okna mají navrženy venkovní žaluzie. Předností domu je oddělená klidová zóna od společenské.
Všechny konstrukce jsou zděné ze systému Heluz. Dům využívá technologií tepelného čerpadla (země - vzduch), rovněž disponuje nádrží pro využití šedé vody pro toalety a zavlažování vegetace. Při poruše čerpadla je možné topit dřevem v krbu, který se nachází mezi jídelnou a obývacím pokojem.

Nahrání kompletní grafické dokumentace projektu